1m3 üveggyapot tömege 100kg. Az üveg sűrűsége 2,5 ·10 3 (a 3 felső indexben) kg/m3 Hány százalékos az üveggyapot térkitöltése?

Térkitöltés: az üveggyapot adott térfogatának hányadrészét tölti ki a gyapotot alkotó üveg
2012. márc. 20. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:

V=m/rhó=100/2,5*10^3= 0,04 m^3


0,04/1= 4%

2012. márc. 20. 15:55
 2/2 anonim ***** válasza:
Uhh ezt elrontottam, mert a 100kg az az üveggyapot súlya nem az üvegé
2012. márc. 20. 15:56