Segítsetek nagyon szépen kérlek titeket!

1.Egy 30%-os lejtőn a lejtő síkjával párhuzamosan 8m/s kezdősebességgel fölfelé lökött test milyen magasra jut fel a lejtőn ha a súrlódási együttható ha mű= gyök3/5


2013. jan. 23. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Test kinetikus energiája:

KE = 1/2 m* v^2, ez fog átalakulni teljes egészében a súrlódási munkává és gravitációs potenciális energiává. Ws = m*g*cos 30°; PEg = m*g*h

m*g*u*cos 30°+ m*g*h = 1/2 m* v^2

g*u*cos 30°+ g*h = 1/2 * v^2

g-t tudod, műt, amit u-val jelöltem szintén tudod, v-t tudod. Kifejezed a h-t:

(32/9.81)-0.3 = h = 2.96 m ~ 3m magasra jut fel.

2013. jan. 24. 19:58
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megmentettél, mára kellett beadnom.
2013. jan. 25. 16:33