Segítsetek nagyon szépen kérlek titeket!
1.Egy 30%-os lejtőn a lejtő síkjával párhuzamosan 8m/s kezdősebességgel fölfelé lökött test milyen magasra jut fel a lejtőn ha a súrlódási együttható ha mű= gyök3/5
2013. jan. 23. 18:59
1/2 anonim válasza:
Test kinetikus energiája:
KE = 1/2 m* v^2, ez fog átalakulni teljes egészében a súrlódási munkává és gravitációs potenciális energiává. Ws = m*g*cos 30°; PEg = m*g*h
m*g*u*cos 30°+ m*g*h = 1/2 m* v^2
g*u*cos 30°+ g*h = 1/2 * v^2
g-t tudod, műt, amit u-val jelöltem szintén tudod, v-t tudod. Kifejezed a h-t:
(32/9.81)-0.3 = h = 2.96 m ~ 3m magasra jut fel.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megmentettél, mára kellett beadnom.
2013. jan. 25. 16:33