Lehet tovább egyszerűsíteni?


(-49/12*a^5*b^3) - (14/15*a^4*b^2) + (21/6*a^3*b^2) + (21/12*a^2*b^3). és ha lehet akkor, hogy?

Előre is köszönöm a válaszokat ...


2013. jan. 22. 17:27
 1/3 anonim válasza:
a 26/6 az 2/7
2013. jan. 22. 17:47
 2/3 anonim válasza:
bocs 21/6=2/7
2013. jan. 22. 17:47
 3/3 BKRS ***** válasza:

(-49/12*a^5*b^3) - (14/15*a^4*b^2) + (21/6*a^3*b^2) + (21/12*a^2*b^3)

Egyrészt lehetne a dolgot összevonni, ha ez a feladat:

A közös nevező: 60*a^5*b^3

Ekkor a kifejezés így alakul:

(-49*5/60*a^5*b^3) - (14*4*a*b/60*a^5*b^3) + (21*10*a^2*b/60*a^5*b^3) + (21*5*a^3/60*a^5*b^3)=

=7*(30*a^2*b -8*a*b +15*a^3 -35)/(60*a^5*b^3)


Másrészt lehet tovább egyszerűsíteni az egyes törteket, ha ez lenne a feladat:

-49/(12*a^5*b^3) - 14/(15*a^4*b^2) + 7/(2*a^3*b^2) + 7/(4*a^2*b^3)

2013. jan. 22. 17:49