sürgős lenne! levezetéssel.
2013. jan. 19. 18:55
 1/7 A kérdező kommentje:
az első "a" ugyanaz, mint a második, csak naggyal írta.
2013. jan. 19. 18:56
 2/7 anonim ***** válasza:

ax-x = 4a+2

x*(a-1) = 4a+2

x = (4a+2)/(a-1)

vagy ha a-ra rendezed:

ax-4a = x+2

a*(x-4) = x+2

a = (x+2)/(x-4)

2013. jan. 19. 19:00
 3/7 A kérdező kommentje:
ezután: x= [4*(x+2)/(x-4)+2] / [(x+2)/(x-4)-4] mennyi?
2013. jan. 19. 19:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Te mit csináltál?

Ja, behelyettesítettél, csak nem jól, mert -1 van ott, nem -4. De minek? Mindenesetre ne csináld, ki fog esni minden és remekül megállapíthatod, hogy 0=0.

2013. jan. 19. 19:22
 5/7 A kérdező kommentje:
ez aztán egy hülye feladat... akkor ezek szerint csak kifejezni lehet?
2013. jan. 19. 19:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha a-t veszed paraméternek, akkor ki kell fejezni x-et az egyenletből. x tehát egyenlő (4a+2)/(a-1)-gyel, tehát x értéke függ az a paramétertől. Ezt így kell megoldani, nem hülyeség.

Ne próbálj egy darab két ismeretlenes egyenletet megoldani... Nem dolgoztál még függvényekkel?

2013. jan. 19. 19:35
 7/7 A kérdező kommentje:
nem az erősségem, de köszönöm válaszod! :)
2013. jan. 20. 14:50