10-es matek. Központi szögek, segítenél?


1) Mekkora ívhossz tartozik a 2pí és a pí/2 nagyságú középponti szögekhez, ha a kör sugara 6cm?


2)Fejezzük ki fokokban azt a középponti szöget, amelynek nagysága radiánban: 1


3) Fejezzük ki 2 tizedesjegy pontossággal fokokban azt a középponti szöget, amelynek nagysága: 88°22'


A levezetését is kérném, mert az kellene a legjobban!

Előre is nagyon köszönöm!


2013. jan. 18. 18:40
 1/3 BKRS ***** válasza:

ívhossz = szög*sugár

1) 6*2*Π = 12Π ; 6*Π/2 = 3Π

2) 1. Ha fokban is kell, akkor az 180/Π

3) Π* (88°22'/180°) = 0,491Π

2013. jan. 18. 18:45
 2/3 anonim ***** válasza:

1) A középponti szöghöz tartozó ív hossza a szög és a sugár szorzata (ez a szög definíciója átrendezve):

A 2π szöghöz így 12π cm ív tartozik, a π/2-höz 4π cm.


2) A teljes szöget írjuk fel fokban és radiánban is, a kettő nyilván egyezik:

2π = 360°, ezt 2π-vel osztva 1 = 360°/(2π)


3) A perc a fok 60-ad része. 88° + 22' = 88°+(22/60)° kb. 88,37°.


Most nézem, hogy közben már válaszoltak. Lényegében az is jó, bár a π-t írhatnád kisbetűvel, és a 3)-asnál nem radiánban, hanem fokokban kellett kifejezni a szöget. A 2)-esnél is, szóval az „1.” az nem jó válasz. (Az egyesnél meg lehagytad a mértékegységet, de azt úgy is le szokták sz*rni, szal mindegy.) Meg levezetést sem írtál, mondjuk azt szerintem sem biztos, hogy érdemel a kérdező…

2013. jan. 18. 18:50
 3/3 anonim ***** válasza:
OMG, ilyenek lesznek???
2013. jan. 19. 14:23