Háromszög alapú test szögek oldalak nélkül. Hogyan kell megoldani?


Részletesen itt egy kép, hogy meddig jutottam el:

[link]

és a feladat:

[link]

Ebből a harmadik.



2012. dec. 29. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:

TC a torony magassága legyen x.


BTC háromszög derékszögű, ezért hazsnálni lehet a szögfüggvényeket. BT oldalt érdemes kifejezni.


tg 6.55 = x/BT (bocs a szöget most nem tudom szebben leírni)


BT=tg 6.55/x (tg 6 fok 55 percet ki lehet számolni)

BT=0,12/x


AT oldal ugyanígy:

AT=tg 12.05/x

AT=0,21/x


BAT szöget rossz helyre rajzoltad, az az A csúcsnál van.


Vagyis ABT háromszög olyan, hogy


AB=210

AT=0,21/x

BT=0,12/x


És A csúcsnál meg van adva a szög.


Fel kell írni egy koszinusz-tételt és csak x lesz ismeretlen az egyenletben, amit így már meg lehet oldani.


BT^2=AT^2+AB^2-2*AT*AB*cos 103.21


Ez x-ben másodfokú.

2012. dec. 29. 10:04
 2/8 A kérdező kommentje:
Amikor ABC szög formában van megadva, olyankor a szög a középső csúcsnál van? jelen esetben a B csúcsnál?
2012. dec. 29. 10:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen ABC szög azt jelenti, hogy AB és BC oldal közötti szög, vagyis a B-nél lévő.
2012. dec. 29. 11:02
 4/8 A kérdező kommentje:
Kérlek segíts, elakadtam: [link]
2013. jan. 2. 19:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Az egyenlet nálam is ez.


Érdemes egyből kiszámolni a végét is. 20,7532/x


Rendezés után:


44100x^2+20,7532x+0,0311=0


Igen, a gyök alatt negatív szám áll. Nincs megoldás.


De szerintem minden jó volt így.

2013. jan. 2. 23:38
 6/8 A kérdező kommentje:
2013. jan. 3. 16:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze, igazuk van ,tök hülye vagyok.


"tg 6.55 = x/BT (bocs a szöget most nem tudom szebben leírni)


BT=tg 6.55/x (tg 6 fok 55 percet ki lehet számolni)

BT=0,12/x "


Az első sor természetesen jó, onnan BT-re kell rendezni, ami helyesen


BT=x/tg 6.55


Vagyis a helyes egyenlet:


(x/0,1213)^2=(x/0,214)^2+210^2-2*x/0,214*210*cos 103.21


67,9639x^2=21,836x^2+44100+453,166x


Mert:

(x/0,1213)^2=(1/0,1213)^2*x^2=67,9639*x^2+453,166x


Összevonás után:


46,128x^2-453,166x-44100=0


Megoldóképlettel innen nekem:


x=36,22 jön ki.


Bocs mégegyszer, elrontottam az alap egyenletrendezést. Bár te is kiszúrhattad volna :)

2013. jan. 3. 16:18
 8/8 A kérdező kommentje:
Kiszúrhattam volna... ezen kívül 4 feladat volt még, amit lekellett ugyebár vezetni,, de nekem is kijött a 36, azért köszönöm szépen :)
2013. jan. 4. 07:20