Ezt kellett volna megoldanunk, de nem tudtam, valaki meg tudná nekem oldani? Köszönöm szépen! Jól jönne, a javító dolgozathoz.2012. dec. 23. 17:12
1/1 anonim válasza:
Legyen a két háromszög oldala
'a' és 'b'
Egy szabályos háromszög területének a képletét megtalálod a neten vagy a függvénytáblában:
a^2*gyök(3)/4
Elosztom a két területet:
[a^2*gyök(3)/4]:[b^2*gyök(3)/4]=2:3
a^2:b^2=2:3
gyököt vonok mindkét oldalból:
a/b=gyök(2)/gyök(3)
a=gyök(2)/gyök(3)*b
Továbbá
a+b=20
gyök(2)/gyök(3)*b+b=20
b*(gyök(2)/gyök(3)+1)=20 /osztani kell a zárójelben lévővel, kijön a b.
a=20-b alapján pedig az 'a' oldal is.