Két szabályos háromszög egy-egy oldalhosszának összege 20 cm. Területük aránya 2:3. Mekkorák a háromszögek oldalai?

Ezt kellett volna megoldanunk, de nem tudtam, valaki meg tudná nekem oldani? Köszönöm szépen! Jól jönne, a javító dolgozathoz.
2012. dec. 23. 17:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyen a két háromszög oldala

'a' és 'b'


Egy szabályos háromszög területének a képletét megtalálod a neten vagy a függvénytáblában:


a^2*gyök(3)/4


Elosztom a két területet:

[a^2*gyök(3)/4]:[b^2*gyök(3)/4]=2:3

a^2:b^2=2:3


gyököt vonok mindkét oldalból:


a/b=gyök(2)/gyök(3)


a=gyök(2)/gyök(3)*b


Továbbá

a+b=20

gyök(2)/gyök(3)*b+b=20


b*(gyök(2)/gyök(3)+1)=20 /osztani kell a zárójelben lévővel, kijön a b.


a=20-b alapján pedig az 'a' oldal is.

2012. dec. 23. 17:37