derk.haromszognel
adva van az atfogo = l
egyik befogo = h
akkor a harmadik oldal mindig a ketto negyzete plusz gyok
gyok(l.2 + h.2)?
2013. jan. 17. 21:37
1/3 anonim válasza:
Pitagorasz tétel: a^2+b^2=c^2 ahol a és b befogó, c pedig átfogó
ebből:
a=√(c^2-b^2)
b=√(c^2-a^2)
c=√(a^2+b^2)
2/3 anonim válasza:
"gyok(l.2 + h.2)?" NEM!!
b=gyök(1^2-h^2)
Az átfogó négyzetéből kivonni kell az ismert befogó négyzetét.
3/3 A kérdező kommentje:
2013. jan. 17. 22:53