derk.haromszognel

adva van az atfogo = l

egyik befogo = h

akkor a harmadik oldal mindig a ketto negyzete plusz gyok


gyok(l.2 + h.2)?


2013. jan. 17. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Pitagorasz tétel: a^2+b^2=c^2 ahol a és b befogó, c pedig átfogó

ebből:

a=√(c^2-b^2)

b=√(c^2-a^2)

c=√(a^2+b^2)

2013. jan. 17. 21:42
 2/3 anonim ***** válasza:

"gyok(l.2 + h.2)?" NEM!!

b=gyök(1^2-h^2)

Az átfogó négyzetéből kivonni kell az ismert befogó négyzetét.

2013. jan. 17. 22:25
 3/3 A kérdező kommentje:

így volt a fuzetemben,....


[link]


így számoltak vele. A piros része a haromszognek ismeretlen volt.

2013. jan. 17. 22:53