Öt számkártyánk van,melyekre az 1,2,3,4 és 5 számjegyeket írtuk. Hány különböző a).kétjegyű, b). háromjegyű, c). négyjegyű számot lehet kirakni ezekből a számkártyákból?2013. jan. 16. 16:25
1/3 anonim válasza:
Ez nagyon egyszerű:)
a) első helyre bármelyik jöhet, ezért 5 (1,2,3,4 és 5) második helyre is szintúgy, ezért 5x5=25
b) igazából minden helyre mind mehet, szal 3jegyűnél: 5x5x5
c) 5x5x5x5 és így tovább
Ha csak egyszer lehet a számban ugyanazt a számjegyet használni, akkor más az eredmény... ha úgy ment a kérdés leírom azt is :)
összegezve:
a, 5^2=5x5=25
b, 5^3=5x5x5=125
c, 5^4=5x5x5x5=625
2/3 A kérdező kommentje:
akk ezt nem Variáció segitségével kell megoldani?
2013. jan. 16. 17:21
3/3 anonim válasza:
ezt meg hogy érted? le akartad volna írni az összes variációt?