Hány különböző számot lehet kirakni?

Öt számkártyánk van,melyekre az 1,2,3,4 és 5 számjegyeket írtuk. Hány különböző a).kétjegyű, b). háromjegyű, c). négyjegyű számot lehet kirakni ezekből a számkártyákból?

2013. jan. 16. 16:25
 1/3 anonim válasza:

Ez nagyon egyszerű:)

a) első helyre bármelyik jöhet, ezért 5 (1,2,3,4 és 5) második helyre is szintúgy, ezért 5x5=25

b) igazából minden helyre mind mehet, szal 3jegyűnél: 5x5x5

c) 5x5x5x5 és így tovább


Ha csak egyszer lehet a számban ugyanazt a számjegyet használni, akkor más az eredmény... ha úgy ment a kérdés leírom azt is :)


összegezve:

a, 5^2=5x5=25

b, 5^3=5x5x5=125

c, 5^4=5x5x5x5=625

2013. jan. 16. 16:41
 2/3 A kérdező kommentje:
akk ezt nem Variáció segitségével kell megoldani?
2013. jan. 16. 17:21
 3/3 anonim válasza:
ezt meg hogy érted? le akartad volna írni az összes variációt?
2013. jan. 16. 18:40