Hogy meg szorzattá alakítani az x^2-25 öt?

2013. jan. 16. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:

a^2-b^2=(a-b)*(a+b)


x^2-25=(x+5)*(x-5)

2013. jan. 16. 16:14
 2/5 A kérdező kommentje:
De ha visszaszorzom, akkor nem jön ki az eredménye.
2013. jan. 16. 16:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor rosszul szorzod vissza, mert tényleg annyi.
2013. jan. 16. 16:24
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát de az (x+25)(x-5) minden tagot mindennel szorzok vagyis az először az x-et x-el utána x-et -5-el azátn +25-öt az x-el és +25öt a -5-el és az x^2-5x+25x-125=x^2+20-125...
2013. jan. 16. 16:58
 5/5 anonim ***** válasza:
(x+5)(x-5)= x^2-5x+5x-25=x^2-25
2013. jan. 16. 17:12