Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell jellemezni egy...

Hogyan kell jellemezni egy egyenlőtlenséget?

Figyelt kérdés
pl.: 2x(másodikon)-x+4>0 ennek honnan tudom a menetét (zérushelyet ki tudom számolni) és az ilyen "alap" dolgokat hogy kell kiszámolni?
2013. jan. 14. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
a szélsőértéket az "a"-ból lehet kiszámolni, pl.: a=2,-> a>0, ezért minimuma van, a többit énse tudom
2013. jan. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 rémuralom ***** válasza:

Ez egy egyenlőtlenség, és a zérushelyek pont nem megoldásai. De kellenek a megoldáshoz.

Grafikus megoldásban látható, hogy ez egy egyenes állású parabola, a kisebbik zérushely előtt és a nagyobbik zérushely után nagyobb, mint nulla. (apropó zérushely, vagy elírtad, vagy elszámoltad, de ennek nincs valós zérushelye, tehát minden valósra nagyobb nullánál).

2013. jan. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 rémuralom ***** válasza:
Ja és jellemezni függvényt szokás, nem egyenlőtlenséget. Ezen nincs mit jellemezni, megoldani kell.
2013. jan. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen ezt csak randomra felírtam szóval nem feltétlen jön ki a zérushely, de nekünk meg kell adni a szélső értéket, menetét, érték készletét anélkül, hogy felrajzolnánk.
2013. jan. 15. 19:11
 5/6 rémuralom ***** válasza:
De azt nem az egyenlőtlenségre, hanem a függvényre. Gondolom. Tehát pl. f(x)=2x^2-x+4 értelmezési tartományát, értékkészletét, menetét, szélsőértékeit kell felírni, mert az egyenlőtlenségnek ilyenei nincsenek.
2013. jan. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ne haragudj, akkor leírnád annak a jellemzését? hogy mit honnan kell kitalálni?
2013. jan. 15. 21:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!