Melyik az az n-szög, amelynek 20 átlója van?

ezt, és az ehhez hasonló feladatokat hogy kell kiszámolni?

#házi feladat #sokszög #n-szög #átló-számítás
2013. jan. 14. 06:59
 1/1 anonim ***** válasza:

n(n-3)/2 képletet alkalmazod


Jelen esetben

n(n-3)/2 = 20

n(n-3) = 40

n^2-3n-40 = 0


Ezt megoldva két gyök jön ki 8 és -5 de utóbbi nyílván nem megoldás.

A keresett sökszög 8-szög.

2013. jan. 14. 07:39