ezt, és az ehhez hasonló feladatokat hogy kell kiszámolni?2013. jan. 14. 06:59
1/1 anonim válasza:
n(n-3)/2 képletet alkalmazod
Jelen esetben
n(n-3)/2 = 20
n(n-3) = 40
n^2-3n-40 = 0
Ezt megoldva két gyök jön ki 8 és -5 de utóbbi nyílván nem megoldás.
A keresett sökszög 8-szög.