Mekkora az a kerületi szög, amelynek száraiból az r sugarú kör r, illetve 2r hosszúságú szakaszt vág le?

Hogyan tudnám ezt megadni? Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 17. 16:11
 1/2 PósánéAnita ***** válasza:
mivel 2r hosszú szakaszt vág le, ez csak az átmérő lehet. így viszont a Thalest tétel szerint, ha kiegészíted háromszöggé a rajzod, derékszögű háromszöget kapunk. De neked nem ez a szög a kérdéses, ezért még kell egy szögfgv, éppen jó a cos. Cos szög=r/2r; cos szög= 1/2,így szög=60
2012. dec. 21. 13:21
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. dec. 22. 11:57