Egy kerületi szög és a hozzá tartozó középponti szög összege 108 ° 48 ' 27". Mekkorák ezek a szögek? Írd be a középponti szög nagyságát fok-percekben! Hogyan tovább?


Tehát eddig jutottam:

108° 48'27":3=36° 32' 9"

36° 16' 9"*2=72° 32' 18"

Hogyan váltsam át percbe?


2012. dec. 6. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:

36 fok = 36*60=2160'

16' ezt nem kell átváltani

9"=9/60 perc =0,15'


Összesen

2176,15'


A másik ennek a duplája

4352,3'

2012. dec. 6. 21:03
 2/2 A kérdező kommentje:
Tényleg!Köszönöm!:)
2012. dec. 6. 21:21