A=7 B=10 C=8
Köszönöm!!!
2011. nov. 10. 20:46
1/3 BKRS válasza:
6,8,10 az egyszerubb lenne, :)
de igy is megoldhato a kerdes, ha ismered a cosinus tetelt.
A legkisebb szog egy ilyen haromszogben a legrovidebb oldallal szemben van, vagyis az A oldallal szemben levo szog.
cos(alfa) = (100+64-49)/(2*10*8) = 0.71875
alfa = 44 fok, vagy Pi/4.1 radian
2/3 anonim válasza:
A legkisebb szög a legrövidebb oldallal van szemben.
Koszinusz-tétel:
7^2=10^2+8^2-2*10*8*cos(alfa)
Ebből: . . .
3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!!!mar jo ideje szenvedtem vele..:)
2011. nov. 10. 21:02