S. O. S. Hogy szamitható ki a legkisseb szög egy olyan háromszögben amelynek csak a három oldal hossza adott?


A=7 B=10 C=8

Köszönöm!!!


2011. nov. 10. 20:46
 1/3 BKRS ***** válasza:

6,8,10 az egyszerubb lenne, :)

de igy is megoldhato a kerdes, ha ismered a cosinus tetelt.

A legkisebb szog egy ilyen haromszogben a legrovidebb oldallal szemben van, vagyis az A oldallal szemben levo szog.

cos(alfa) = (100+64-49)/(2*10*8) = 0.71875

alfa = 44 fok, vagy Pi/4.1 radian

2011. nov. 10. 20:51
 2/3 anonim ***** válasza:

A legkisebb szög a legrövidebb oldallal van szemben.

Koszinusz-tétel:

7^2=10^2+8^2-2*10*8*cos(alfa)

Ebből: . . .

2011. nov. 10. 20:54
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!!!mar jo ideje szenvedtem vele..:)
2011. nov. 10. 21:02