Valaki segítene, hogy jól csináltam e meg a feladatokat?


[link]


2) U=B*l*v --->B=0,8 T

5) 10 replusz -10j, és ez az ellenállás lesz az új kapcsolásban

6) -1A

8) 1kV/cm és F erővel ellentétes irányú


köszi:)



2013. jan. 13. 15:34
 1/2 bongolo ***** válasza:

A 2. 6. 8. jó, az 5. nem.


Odáig OK, hogy 10 × -10j lesz az eredő impedancia, de azt ki kellene számolni, hogy soros helyettesítő kapcsolást lehessen hozzá csinálni.


Az impedancia reciproka:

1/10 + 1/(-10j) = 1/10 · (1 - 1/j) = 1/10 · (1 + j) = (1+j)/10

Az impedancia pedig:

10/(1+j) = 10(1-j)/(1²-j²) = 10(1-j)/2 = 5 - 5j


Most már látszik, hogy ez egy 5Ω ellenállás és 5Ω reaktanciájú kondenzátor soros kapcsolása.

2013. jan. 13. 19:53
 2/2 A kérdező kommentje:
okés köszi
2013. jan. 13. 20:24