2013. jan. 12. 15:10
1/1 bongolo válasza:
Ránézésre látszik, hogy a megoldás ez: (1, 1, 1)
Hogy miért?
a = 1i + 2j + 3k
b1 = i + j + k
b2 = j + k
b3 = k
A b* bázisból csak b1-ben van i, tehát kell b1-ből 1 darab. Utána még (i+2j+3k)-(i+j+k) = j+2k kell hozzájöjjön. j a maradék bázisokból csak b2-vel mehet, tehát abból is kell egy. Most már csak (j+2k)-(j+k)=k marad, ami pont b3.
Amit itt fentebb írtam, az valójában az elemi bázistranszformáció. Ha nem ilyen egyszerű eset lett volna, akkor táblázattal lett volna érdemesebb végigszámolni, annak nézz utána. A lényege pont az, amit fentebb leírtam, de azért általános esetben túl sokat kellett volna írnom :)