Ebben a feladatban segítene valaki?


Segítene valaki ebben a példában?


Egy fafeldolgozó telepen deszkákat készítenek. Ezek hossza normális eloszlású m= 3OO cm várható értékkel és szórás= 4cm szórással. Mekkora annak a valószínűsége, hogy egy tetszőlegesen kiválasztott deszka hossza 298 és 3O2 cm között lesz?


Köszönöm szépen!!!!


2013. jan. 9. 21:38
 1/2 bongolo ***** válasza:

Először olvasd el ezt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazifeladat-kerdesek__3858939-segitene-valaki-az-alabbi-peldaban-matek


Aztán pici kiegészítés:

Ha egy sávban keressük a valószínűséget, az így megy:

P(a < ξ < b) = P(ξ < b) - P(ξ < a)

Ha kicsit belegondolsz, ez egyértelmű. (Az mindegy, hogy ξ<a vagy ξ≤a, mert folytonos eloszlásnál, mint amilyen a normális eloszlás, a P(ξ=a) valószínűség éppen nulla.)


Vagyis ki kell nézni a Φ táblázatból mindkét standardizálthoz tartozó értéket, és kivonni.

Vigyázz, mert 298 < 300, vagyis z negatív lesz, ami nincs benne a táblázatban! Pl. Φ(-0,5) nincs, csak Φ(0,5). Magad elé kell képzelni a Gauss görbét, hogy ne zavarodj bele, hogy mikor mit kell az 1-ből kivonni. Most pl.:

Φ(-0,5) = 1 - Φ(0,5)

De aztán az intervallumnál:

Φ(0,5) - Φ(-0,5) = Φ(0,5) - (1 - Φ(0,5)) = 2·Φ(0,5) - 1

Ilyeneket már nem szabad bemagolni, kijön gyorsan.

2013. jan. 10. 01:24
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm! ma megyek vizsgázni, remélem ilyen példák lesznek, már értem őket!


köszi még 1x:)

2013. jan. 10. 08:05