Itt mi lesz az eredmény? Matek feladat, kiszámoltam, ellenőriznétek?


Sziasztok, ellenőrizné valaki nekem ezt a példát?


Egy focilabdát találomra nekirúgnak egy ház falának, mely 10 m széles és 4 m magas. A házfalon két 2 m-szer 1,5-es ablak van. Mekkora az esélye, hogy ablakot talál el a labda? A találat egyenletes eloszlását feltételezzük.


En 0.50-re számoltam ki, tehát 50 százalék. Köszönöm szépen!!!!


2013. jan. 9. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Osztani kell a két területet.


Ablakok területe: 2*2*1,5=6 m^2


Teljes terület: 4*10=40m^2


P=6/40=0,15


Ez 15%, nem 50.

2013. jan. 9. 19:32
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem nyert. Szerintem 0,15.
2013. jan. 9. 19:32
 3/3 A kérdező kommentje:
jaaaj akkor een a keruletet szamoltam :D mar jooo :D koszonoooom ::)))))
2013. jan. 9. 19:49