Sziasztok, ellenőrizné valaki nekem ezt a példát?
Egy focilabdát találomra nekirúgnak egy ház falának, mely 10 m széles és 4 m magas. A házfalon két 2 m-szer 1,5-es ablak van. Mekkora az esélye, hogy ablakot talál el a labda? A találat egyenletes eloszlását feltételezzük.
En 0.50-re számoltam ki, tehát 50 százalék. Köszönöm szépen!!!!
2013. jan. 9. 19:28
1/3 anonim válasza:
Osztani kell a két területet.
Ablakok területe: 2*2*1,5=6 m^2
Teljes terület: 4*10=40m^2
P=6/40=0,15
Ez 15%, nem 50.
3/3 A kérdező kommentje:
jaaaj akkor een a keruletet szamoltam :D mar jooo :D koszonoooom ::)))))
2013. jan. 9. 19:49