1, Egy óra nagymutatója 1,2 cm hosszú. Mekkora a végpont kerületi sebessége?
2, Egy lemez 3 perc alatt 1000 fordulatot tesz meg. Külső barázdájának 15 cm a sugara. Mennyi a periódusidő, fordulatszám, szögsebesség, kerületi sebesség?
3, 60 cm sugarú körpályán mozog egy test 10 m/s sebességgel. Mekkora a periódusidő, fordulatszám, szögsebesség, kerületi sebesség?
4, egy ruha 3000 1/min fordulatszámmal 15 cm sugarú körpályán mozog. Kerületi sebesség mennyi?
ha csak egyet valaki megoldana az is segítene csak hogy tudjam jól csináltam-e meg a feladatokat
2013. jan. 9. 19:00
1/1 anonim válasza:
1) w = szög/t = 2pi / 3600
v = w*r = 2pi/3600*0,012 = 2,09*10^-5 m/s