Az egyenletes körmozgás értelmezése ( a kerületi sebesség, a szögsebesség, a periódusidő és a frekvencia)? Nem tudom megoldani

2012. jan. 17. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy test egyenletes körmozgást végez, ha pályája mindig azonos középpontú, azonos sugarú körív, és egyenlő idők alatt egyforma hosszú köríveket tesz meg.


Kerületi sebesség: A test sebességének nagysága, azaz a megtett útjának, és a közben eltelt időnek a hányadosa. Jele v, mértékegysége m/s. (Az egyenletes körmozgás definíciója szerint állandó.)


Szögsebesség: A megtett ívhez tartozó középponti szög (radiánban) és a közben eltelt idő hányadosa. Jele omega, mértékegysége 1/s. (Az egyenletes körmozgás definíciója szerint állandó.)


Periódusidő: Egy teljes kör megtételéhez szükséges idő. Jele T, mértékegysége s. (Az egyenletes körmozgás definíciója szerint állandó.)


Frekvencia: Az időegység alatt megtett teljes fordulatok száma, azaz lényegében ugyanaz, mint a szögsebesség, csak nem radiánban mérjük a szöget, hanem teljes fordulatokban. Jele f, mértékegysége 1/s. (Az egyenletes körmozgás definíciója szerint állandó.)


Tételek:

1. v = omega*r, ahol r a körpálya sugara.

2. omega = 2*Pi*f = 2*Pi/T.


Ezeket tessék bebizonyítani!

2012. jan. 17. 11:40
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.
2012. jan. 17. 12:04
 3/5 w880 válasza:
Én is
2014. jan. 3. 13:46
 4/5 anonim válasza:
Én is! :)
2014. dec. 17. 18:03
 5/5 anonim válasza:
Én is!😁
2019. szept. 11. 11:43