A feladat a következő. Van négy osztály, A, B, C, és a D-nek az osztályában lévő fiúk létszámát nem ismerjük. A osztálynak a fiúinak száma: , B-nek 6, C-nek 12. Tudjuk, hogy a négy osztályba járó fiú tanulók számának a négy osztályra vonatkozó átlaga 11. Hány fiú tanul a D osztályban? Számolási menetet kérhetnék? :/2013. jan. 8. 15:22
1/3 anonim válasza:
az A-ba hányan járnak? mert így lehet egy pár megoldás...
2/3 A kérdező kommentje:
jaj bocsi, 12
2013. jan. 8. 15:41
3/3 anonim válasza:
A+B+C+D=12+6+12+x
11*4=44
44-(12+6+12)=44-30=14
ell. 12+6+12+14=44/4=11