Szerintetek ezt hogyan kell megcsinálni?2013. jan. 2. 10:16
1/1 anonim válasza:
Van egy olyan, hogy magasság-tétel:
m=gyök(p*q)
p=x q=4x
8=gyök(4x^2)=2x
x=4
Vagyis az átfogó 2 szakasza 4, 16 -->átfogó 20.
A másik két oldal Pithagorasz-tétellel számolható.
----
Ha a magasság-tételt nem akarod használni, akkor
A két szakasz x, 4x
Fel lehet írni 3 Pithagorasz-tételt, a két kis háromszögre majd a nagyra.
a^2=8^2+x^2
b^2=8^2+(4x)^2
c^2=a^2+b^2
c=5x
(5x)^2=(8^2+x^2)+(8^2+(4x)^2)
25x^2=64+x^2+64+16x^2
8x^2=128
x^2=16
x=4
Innen a és b is kiszámolható.