Egy négyszög belső szögeinek aránya 3:4:5:6. Mekkorák a szögei?

Szerintetek ezt, hogy kell?
2013. jan. 1. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Négyszög belső szögeit összeadod, majd az arányokat is, és az elsőben a második, majd a kapott számot beszorzod az éppen szükséges 3,4,5,6 számmal.


Nem írom le részletesebben, mert attól, hogy van egy megoldás, nem fogod megérteni :D

2013. jan. 1. 17:57
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Bármely négyszög belső szögeinek összege 360°.

3+4+5+6=18

360°/18=20°

Egyik szög: 3*20°=60°

Másik: 4*20°=80°

Harmadik: 5*20°=100°

Negyedik: 6*20°=120°

Ellenőrzés: 120+100+80+60=360 valóban.

Szerintem ezt így kell. =)

2013. jan. 1. 18:03
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2013. jan. 1. 18:05