Szerintetek ezt, hogy kell?2013. jan. 1. 17:53
1/3 anonim válasza:
Négyszög belső szögeit összeadod, majd az arányokat is, és az elsőben a második, majd a kapott számot beszorzod az éppen szükséges 3,4,5,6 számmal.
Nem írom le részletesebben, mert attól, hogy van egy megoldás, nem fogod megérteni :D
2/3 anonim válasza:
Bármely négyszög belső szögeinek összege 360°.
3+4+5+6=18
360°/18=20°
Egyik szög: 3*20°=60°
Másik: 4*20°=80°
Harmadik: 5*20°=100°
Negyedik: 6*20°=120°
Ellenőrzés: 120+100+80+60=360 valóban.
Szerintem ezt így kell. =)
3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2013. jan. 1. 18:05