Trigonometria. Szinusztétel. Egy 1m sugarú kör területét 2:3:4 arányban felosztottuk. A keletkező osztáspontokat összekötöttük. Határozzuk meg az így keletkezett háromszög területét és kerületét!?

Úgy kezdem el, hogy megrajzoltam a kört, elosztottam az adott arányban, majd ezek végpontjait összekötöttem-> kijött egy háromszög. Ebből kivettem egy derékszögű háromszöget(általános szinusztétel miatt), és így kijött egy a/2 és egy r(1m) oldalú háromszög, amiben van egy derékszög és egy alfa szög. Ezek után hogyan tovább?

2013. jan. 1. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:

egy tetszőleges háromszög oldalainak aránya megegyezik a szemközti szögek szinuszainak arányával. Tehát


A/B=sinŁ/sinß szóval ha ß=90° Ł= keressük A B-t tudjuk /a A/2 b=d /d=2r// => sinŁ/sinß*B=A

2013. jan. 1. 14:20
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen furcsa dolgokat emlegettek, te is és a válaszoló is ( 90° ?? ). A feladat megoldása így néz ki szinusz-tétellel:

[link]

Lehetne a kis egyenlő-szárú háromszögekből sok lépésben, de éppen ezért tanultad a szinusz-tételt, hogy ne kelljen derékszögű háromszögekre bontogatni.

2013. jan. 1. 16:37
 3/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm.:) életet mentettél.:)
2013. jan. 2. 11:27
 4/6 A kérdező kommentje:
de amúgy hogyan jöttek ki a szögek?:)
2013. jan. 2. 13:32
 5/6 A kérdező kommentje:
úgy hogy a 180°-ot elosztottam 2-vel és így tovább?:)
2013. jan. 2. 14:03
 6/6 A kérdező kommentje:
160°-ot, bocsánat.
2013. jan. 2. 14:04