Hogy számolom ki a várható értéket?

köszönöm!
2012. dec. 25. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:

ügyesen

szívesen

2012. dec. 25. 13:50
 2/9 A kérdező kommentje:
normális válaszokat várok, kösz !
2012. dec. 25. 14:03
 3/9 anonim ***** válasza:

egy normális kérdés sem ártana

pl

minek a várható értékét

milyen kiinduló adatokból

stb

2012. dec. 25. 14:11
 4/9 A kérdező kommentje:

Egy dobókockával addig dobunk, amíg a pontszámok összege meghaladja a 300 pontot.

Mennyi a valószínűsége, hogy az adott pontszámot 85 dobással elérjük?

válasz:


Útmutatás: A Centrális határeloszlás-tétel szerint nemcsak a változók átlaga, hanem az összege is normális eloszlású. A feladatban a dobott pontszámok összege tehát normális eloszlású, melynek várható értéke egyenlő az egyes dobások várható értékének összegével, szórásnégyzete pedig egyenlő az egyes dobások szórásnégyzetének összegével.



ez a feladat!!!

2012. dec. 25. 14:15
 5/9 anonim ***** válasza:
ezt már megérti aki ért hozzá ... én sajna olyan régen tanultam, és sosem kellett az élethez (mint a legtöbb ilyen számítás), hogy másra hagyom
2012. dec. 25. 14:17
 6/9 A kérdező kommentje:
hááát engem sem érdekel, de mivel házi feladat elkészítésével pár ponttal kevesebbet kell elérni a vizsgán, muszáj csinálnom:S jelenleg 6pontnál járok a 10ből, szeretném elérni a 10t, 30.-a határidő...de van pár példa, amivel nem boldogulok:S
2012. dec. 25. 14:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Folytonos esetben a sűrűségfüggvény és az x változó szorzatának x szerinti integrálja a mínusz végtelen és plusz végtelen intervallumban. Diszkrét esetben az egyes valószínűségek és az adott valószínűségi érték előfordulásának darabszámát szorozzuk és ezen szorzatok összegét képezzük.
2012. dec. 25. 14:21
 8/9 anonim ***** válasza:

"Egy dobókockával addig dobunk, amíg a pontszámok összege meghaladja a 300 pontot.

Mennyi a valószínűsége, hogy az adott pontszámot 85 dobással elérjük?

válasz:


Útmutatás: A Centrális határeloszlás-tétel szerint nemcsak a változók átlaga, hanem az összege is normális eloszlású. A feladatban a dobott pontszámok összege tehát normális eloszlású, melynek várható értéke egyenlő az egyes dobások várható értékének összegével, szórásnégyzete pedig egyenlő az egyes dobások szórásnégyzetének összegével.


ez a feladat!!!"



És nem gondoltad, hogy egyből ezzel kellet volna kezdened?

1 dobás várható értéke 3,5

85 dobás várható értéke a segítség alapján:297,5


1 dobás szórásnégyzete: 2,9167

85 dobás szórásnégyzete: 247,9 -->szórás: 15,75


Vagyis olyan normális eloszlásunk van, ahol a

várható érték 297,5

szórás 15,75


P(X>300)=1-P(X<300)=1-F((300-297,5)/15,75)=1-F(0,1587)


F-et ki kell nézni a standard normális eloszlás táblázatából.


Ha jól számoltál, akkor 50% fölött kell lennie kicsivel.

2012. dec. 25. 14:42
 9/9 A kérdező kommentje:
köszike
2012. dec. 25. 20:36