Matematika -hogyan jott ki a tört?


s = -1+j


G = (2)/( s (s +1 +j)) = -1/2 + (1/2)j


2012. dec. 24. 15:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom, így:

[link]

2012. dec. 24. 16:28
 2/2 A kérdező kommentje:

Először is nagyon köszönöm a választ! (Y)


Vola pár kérdésem:

-amikor felbontjuk a zárójelet és kijön a "2j"

(-1 +j +1 +j) = 2j //én itt j^2 írtam és azután -1 nek vettem....ezért nem jött ki nekem

de amikor s(2j) kiszorozzuk akkor viszont marad ez:

(-1 +j)(2j) = -2j + 2j^2 = -2j -2 //szoval ha szorunk ugyan aztot a j-t akkor a masodikra megy ,ha osszeadunk akkor pedig a 2,3,4j lessz belole.


- a második sort azt nem értem hogyan jott ki,

Le lett osztva 2-vel az elso sor vegeredménye? hogy ez jot t ki:

- 1 / 1+j ezt konjungált vettunk.vagyis a nevezonek az ellentet elojelevel meg lett szorozva a szamlalo es a nevezo.

2012. dec. 25. 10:34