Bazsik kérdése:

Határozzuk meg az összes olyan p prím számot, melyre (p^2-1) / (p-1) tört értéke is prímszám?


2012. dec. 14. 11:03
 1/1 anonim ***** válasza:

p^2-1=(p-1)*(p+1) vagyis


(p^2-1) / (p-1)=p+1


p prím és p+1 is prím, ez csak akkor igaz, ha p=2.

2012. dec. 14. 11:43