Határozd meg a (x + y – z)-t!2012. dec. 9. 09:41
1/4 anonim válasza:
Prímenként érdemes vizsgálódni.
x osztható 3-mal, mert a többi tag mind osztható 3-mal.
Így x csakis 3 lehet:
24+12y+15z=189
12y+15z=165
Most pedig y osztható 5-tel, mivel a többi tag szintén.
Így y csakis 5 lehet:
60+15z=165
15z=105
z=7
És ez valóban prím, így megoldottuk a feladatot.
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2012. dec. 9. 10:22