Egy adott banknál a hitel intézése 7-tól 13 napig tart, és egyenletes eloszlású. Mennyi az esélye, hogy egy ügyfél esetében a hitel ügyintézése több, mint 11 napig fog tartani?
válasz:
Ebben a példában már 17 fajta eredményt megpróbáltam, de még mindig nem jött ki a jó:S Segítene valaki nkm benne?
Köszönöm!!!
2012. dec. 23. 17:00
1/3 anonim válasza:
Nézd meg a Wikipédián az egyenletes eloszlás eloszlásfüggvényét. A keresett valószínűség ezek után a következő P(11<kszi<=13)=F(13)-F(11)=1-(11-7)/(13-7)=1-4/6=
=1/3. F(x)=(x-a)/(b-a), ha a<=x<=b és a=7, b=13.
Sz. Gy.
2/3 A kérdező kommentje:
köszi...nekem 3/6, ez jó eredmény lenne? köszi
2012. dec. 23. 20:21
3/3 A kérdező kommentje:
már rajöttem :D köszi :D
2012. dec. 23. 20:29