Valaki lenne olyan szíves segíteni? Matek!


1. Világszerte a repülőgép-szerencsétlenségek átlagos száma 2.2 eset havonta.


Mennyi a valószínűsége annak, hogy

(a) több mint 4 eset történik a következő egy hónapban? válasz:

(b) legalább 2 eset történik a következő 2 hónapban? válasz:

(c) pontosan 4 eset történik a következő 5 hónapban? válasz


2. Egy kisebb kórház sürgősségi osztályán naponta átlagosan 0.5 pácienst látnak el. A páciensek száma Poisson-eloszlású. Ha egy tetszőleges napon a kórházban éppen 5 szabad ágy van, mennyi a valószínűsége annak, hogy a kórház nem tudja elhelyezni az új pácienst?



NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!


2012. dec. 20. 19:10
 1/2 bongolo ***** válasza:

Voltak ilyesmi feladatok mostanában:

1.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

Szerintem jó a megoldásom, nem tudom, miért nem fogadta el a gép. Ennek alapján számold ki a tiédet.


2.

Ez a feladat is volt már, de most nem találom.

A Poisson eloszlás várható értéke pont a λ paraméter:

λ = 0,5

A keresett valószínűség:

P(X>5) = 1 - P(X≤5) = 1 - Σ (λ^k/k!)·e^(-λ)

ahol a szumma k=0-tól 5-ig megy.


A wolframalpha így számolja ki ezt:

[link]

2012. dec. 21. 00:42
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm, ment a zöld:)
2012. dec. 22. 15:11