Egy szerves vegyület 90% mm% szenet és 10 mm% hidrogént tartalmazó szénhidrogénnek mi a legegyszerűbb molekulaképlete?
2012. dec. 18. 20:43
 1/1 Silber ***** válasza:

100g anyagban 90g C = 90/12 mol C

100g anyagban 10g H = 10/1=10 mol C


90/12mol C mellett van 10 mol H

90 mol C mellett van 120 mol H

3 mol C mellett van 4 mol H


C3H4 - ciklopropén

2012. dec. 18. 22:15