Sokat gondolkodtam rajta de sehogy sem értem.
A feladat: Y=720+0.6Y-44r ebből következik, hogy: Y=2.5x(720-44r)
Ez a feladat megoldása, csak azt nem értem, hogy hogyan lett 2.5 a 0.6Y -ból.
2012. dec. 18. 20:16
1/4 anonim válasza:
Y=720+0.6Y-44r
mindkét oldalból kivonok 0,6Y-t
0,4Y=720-44r
Mindkét oldalt elosztom 0,4-el. Vagy úgy is lehet mondani, hogy szorzom 1/0,4-el.
1/0,4=2,5
Y=1/0,4*(720-44r)=2,5*(720-44r)
Voalá.
Egyébként hányadik osztályos vagy?
2/4 A kérdező kommentje:
2. éves egyetemista vagyok (tudom ciki :D)
2012. dec. 18. 20:30
3/4 A kérdező kommentje:
ja és köszi már értek mindent :)
2012. dec. 18. 20:30