Valaki meg tudná oldani nekem ezt a feladatot?


Sokat gondolkodtam rajta de sehogy sem értem.


A feladat: Y=720+0.6Y-44r ebből következik, hogy: Y=2.5x(720-44r)


Ez a feladat megoldása, csak azt nem értem, hogy hogyan lett 2.5 a 0.6Y -ból.


2012. dec. 18. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Y=720+0.6Y-44r


mindkét oldalból kivonok 0,6Y-t


0,4Y=720-44r


Mindkét oldalt elosztom 0,4-el. Vagy úgy is lehet mondani, hogy szorzom 1/0,4-el.

1/0,4=2,5


Y=1/0,4*(720-44r)=2,5*(720-44r)


Voalá.


Egyébként hányadik osztályos vagy?

2012. dec. 18. 20:20
 2/4 A kérdező kommentje:
2. éves egyetemista vagyok (tudom ciki :D)
2012. dec. 18. 20:30
 3/4 A kérdező kommentje:
ja és köszi már értek mindent :)
2012. dec. 18. 20:30
 4/4 anonim ***** válasza:
No comment... :-)
2012. dec. 18. 21:07