"c"négyzet=12 négyzet+10 négyzet- 2*12*10*cos42°

2012. dec. 18. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem világos, hogy mi a problémád. Ezt csak ki kell nyomkodni számológépen, majd négyzetgyököt vonni belőle.

Hasonló, koszinusz-tételes feladat megoldása részletesen itt:

http://www.youtube.com/watch?v=tLtByppCt7c

2012. dec. 18. 19:40
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a problémám, hogy nem tudom kiszámolni. 8,1 cm-nek kellene kijönni, de sehogy nem akar kijönni, és nem tudom, hogy hol rontom el, vagy mit nem csinálok jól.
2012. dec. 18. 19:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez valóban 8,1. Arra gondolok, hogy nem fokra (DEG) van állítva a számológép, hanem radiánra.

Kézzel sem gond: 144+100-240*0,7431=244-178,35=65,65

Négyzetgyök 65,65 =8,1.

Írj már vissza, hogy mi volt a hiba?

2012. dec. 18. 20:02
 4/7 A kérdező kommentje:

Degbe van a gép.

Szóval én úgy csináltam,(lehet rosszul, nem tudom) hogy:

cnégyzet=244-178,35cosgamma

-244cnégyzet=-178,35cosgamma és innentől nem tudtom tovább.

2012. dec. 18. 20:07
 5/7 A kérdező kommentje:
Na meg új a gépem, és nem tudom, hogy kell négyzetgyököt vonni.
2012. dec. 18. 20:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Milyen számológépgép?

Olyan számológép nincs amibe egyenletet lehet beírni. A jobb-oldal értékét (ahogy "kézzel" is írtam) lehet kiszámolni. A négyzetgyök gombra ( ha van) általában a gyök jel van felrajzolva.

Azért is ajánlottam a videót, mert ott is mutatom számológéppel is.

2012. dec. 18. 20:17
 7/7 A kérdező kommentje:

Már tudom mit rontottam el. 244-178,35 <---- ez után már nem kell cos, hisz már vettem 42° cosinusát. És én azt hittem, hogy a 178,35 még cossal van együtt, és ezért nem vontam ki a 244-ből.

Nagy nehezen megértettem.

2012. dec. 18. 20:24