Normális eloszlással való közelítéssel határozza meg annak a valószínűségét, hogy 100 születésből több mint 52 lány lesz.
Tegyük fel, hogy a fiúk és lányok születésének egyenlő az esélye.
2012. dec. 18. 12:17
1/2 anonim válasza:
Legyen 0, ha fiú születik és 1, ha lány születik.
1 születésből várhatóan 0,5 lány lesz, akkor 100 születésből a lányok várható értéke 50.
1 születésből a lányok szórásnégyzete: 0,25
100 születésnél ez 100*0,25=25.
Vagyis a szórás 5.
P(X>52)=1-F((52-50)/5)=1-F(0,4)=1-0,6554=0,3446
F(0,4)-et ki kellett nézni a táblázatból.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. dec. 18. 14:16