Erre valaki megoldást? Fősulis matek.


Normális eloszlással való közelítéssel határozza meg annak a valószínűségét, hogy 100 születésből több mint 52 lány lesz.

Tegyük fel, hogy a fiúk és lányok születésének egyenlő az esélye.


2012. dec. 18. 12:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyen 0, ha fiú születik és 1, ha lány születik.


1 születésből várhatóan 0,5 lány lesz, akkor 100 születésből a lányok várható értéke 50.


1 születésből a lányok szórásnégyzete: 0,25

100 születésnél ez 100*0,25=25.

Vagyis a szórás 5.


P(X>52)=1-F((52-50)/5)=1-F(0,4)=1-0,6554=0,3446


F(0,4)-et ki kellett nézni a táblázatból.

2012. dec. 18. 13:58
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. dec. 18. 14:16