Szöveges matematika feladat? Levezetné valaki, óriási segítség lenne!


A mosogatógépünkön háromféle program van. Egy mosogatáshoz az ,,A" program 20%-kal több elektromos energiát, viszont 10%-kal kevesebb vizet használ, mint a ,,B" program.

A ,,B" program 30%-kal kevesebb elektromos energiát és 25%-kal több vizet használ egy mosogatáshoz, mint a C program.

Mindhárom program futtatásakor 40 Ft-ba kerül az alkalmazott mosogatószer.

Egy mosogatás az ,,A" programmal 151 Ft-ba, a ,,B" programmal 140 Ft-ba kerül.


Mennyibe kerül a C programmal egy mosogatás?


2012. dec. 17. 20:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyen


a -- az A program által használt energia ára

b -- A program által használt víz ára.


A program ára: a+b+40=151


B program ára: a/1,2+b/0,9+40=140


a+b=111 -->a=111-b

a/1,2+b/0,9=100


(111-b)/1,2+b/0,9=100

111/1,2-b/1,2+b/0,9=100


10/9*b-10/12*b=100-111/1,2


40/36*b-30/36*b=120/1,2-111/1,2

10/36*b=9/1,2

b=9/1,2*36/10=27

a=111-b=84



C program ára: (a/1,2)/0,7+(b/0,9)/1,25+40

a és b már ismert:

(84/1,2)/0,7+(27/0,9)/1,25+40=164

2012. dec. 17. 21:49