1700g ammónia (NH3) hány db protont, neutront és elektront tartalmaz?2012. dec. 15. 17:50
1/1 anonim válasza:
1 mol NH3 tömege 17 g.
N protonszáma: 7
N elektronszáma: 7
N neutronszáma: 7
H protonszáma: 1
H elektronszáma: 1
H neutronszáma: 0
======================
NH3 protonszáma: 7+3*1=10
NH3 elektronszáma: 7+3*1=10
NH3 neutronszáma: 7+3*0=7
1 mol, azaz 17 g ammónia tartalmaz 10 mol protont, 10 mol elektront és 7 mol neutront.
Ha 17 g ammóniában az előbb felsoroltak vannak, akkor 1700 g ammóniában százszor annyi, azaz: 1000 mol proton, 1000 mol elektron és 700 mol neutront.
Avogadro állandó = 6*10^23 db, ennyivel egyenlő egy mol.
1000 mol proton: 1000*6*10^23 db
1000 mol elektron: 1000*6*10^23 db
1000 mol neutron: 700*6*10^23 db
Ennyi db elemi részecskéket tartalmaz 1700 g ammónia.