Házi feladat 9. osztály? Kémia?

1700g ammónia (NH3) hány db protont, neutront és elektront tartalmaz?
2012. dec. 15. 17:50
 1/1 anonim ***** válasza:

1 mol NH3 tömege 17 g.

N protonszáma: 7

N elektronszáma: 7

N neutronszáma: 7

H protonszáma: 1

H elektronszáma: 1

H neutronszáma: 0

======================

NH3 protonszáma: 7+3*1=10

NH3 elektronszáma: 7+3*1=10

NH3 neutronszáma: 7+3*0=7

1 mol, azaz 17 g ammónia tartalmaz 10 mol protont, 10 mol elektront és 7 mol neutront.

Ha 17 g ammóniában az előbb felsoroltak vannak, akkor 1700 g ammóniában százszor annyi, azaz: 1000 mol proton, 1000 mol elektron és 700 mol neutront.

Avogadro állandó = 6*10^23 db, ennyivel egyenlő egy mol.

1000 mol proton: 1000*6*10^23 db

1000 mol elektron: 1000*6*10^23 db

1000 mol neutron: 700*6*10^23 db

Ennyi db elemi részecskéket tartalmaz 1700 g ammónia.

2012. dec. 15. 18:02