Valaki írna végeredményt ezekre a matekpéldákra?


[link]


[link]


2012. dec. 13. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg az egyenletes eloszlás definícióját a Wikipédia-n.

Ott a=0 és b=4 esetén használd az F(x) eloszlásfüggvény definícióját. Első két példa hasonlóan oldható meg. 4-el kell megszorozni a valószínűségeket, hogy megkapjuk a-t.

1-F(x) használd a 3-4 feladat megoldásához. 5. feladatnál az eloszlásfüggvény megváltozása kell. A második példacsoportnál is használhatod a fent említetteket.

Ott a=-5, b=7. Wikipédia-n vannak még képletek a várható értékre is, ami jó lehet a 2/3 feladat megoldására. Csak alkalmazni kell tudni ezeket. Sz. Gy.

2012. dec. 16. 21:05
 2/6 A kérdező kommentje:
1. feladatsort megtudtam csinálni de a másikat nem
2012. dec. 16. 21:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Ötletek 2. feladatsor megoldásához. F(x)=(x-(-5))/(7-(-5))=

=(x+5)/12. P(kszi<-4)=F(-4)=(-4+5)/12=1/12.

P(kszi>=-4)=1-1/12=11/12.

P(-3<=kszi<=2)=F(2)-F(-3)=7/12-2/12=5/12.

M(kszi)=(-5+7)/2=1.

Sz. Gy.

2012. dec. 17. 18:43
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. dec. 17. 23:48
 5/6 anonim válasza:
Tündebetűknek tűnnek.Nem tudom elolvasni.
2012. dec. 25. 22:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a "Válasz elküldése" doboz nem kínál fel formázási lehetőséget is, így aztán maradnak a tündebetűk. Sz. Gy.
2013. jan. 11. 21:36