Erre a matek feladatra valaki eredményt?

Egy újság szerkesztőségében két gépírónőt alkalmaznak. Az egy cikkre eső átlagos hibaszám az egyik személynél 1,2 , a másiknál 4,2 . A hibák száma egy cikkben Poisson-eloszlású. Ha a beadott cikkünk egyenlő eséllyel kerülhet a két gépírónő közül bármelyikhez, mennyi a valószínűsége annak, hogy a cikkünk hibátlan lesz?
2012. dec. 12. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Van két Poisson eloszlásod.

[link]


Kiszámolod P(k=0)-t mindkettőre.


1/2-1/2 eséllyel választunk gépírónőt, akkor a keresett valószínűség:

1/2*P1(k=0)+1/2*P2(k=0)

2012. dec. 13. 00:10
 2/2 A kérdező kommentje:
meglett köszi :)
2012. dec. 13. 10:31