Egy altalanos haromszognel ismerem a 3 szoget es az oldalakosszeget es az aranyt hogyan szamolhatom ki az oldalakat sinus tetel segitsegevel?

2012. dec. 12. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Én így oldottam meg:

[link]

Ezen a képen nem látszik, de az ábrán adatokkal is ellenőriztem.

2012. dec. 12. 18:55
 2/4 A kérdező kommentje:
okés kösz, a bonyolult dolog helyett annyit csináltam hogy fejben eltűntetek 1 dolgot és úgy számolok mert nem tudtam kiszámolni az oldalakat, de végül sikerült
2012. dec. 12. 19:27
 3/4 anonim ***** válasza:

"fejben eltűntetek 1 dolgot"

Hát, erre kíváncsi lennék! Te tudod!

2012. dec. 12. 19:36
 4/4 A kérdező kommentje:

hát a/0,702 = b/0,936, b/0,936 = c/0,911

na akkor fogom magam az A-bol a számot a B mellé rakom az a-t meg a képletbe nem írom be és ugyan ez a C-vel, tehát a B-t fejezem ki, de lényegében ki jön a dolog

2012. dec. 12. 21:48