2012. dec. 12. 17:01
1/1 PósánéAnita válasza:
oldalegyenesek: először irányvektoroket kell készíteni:
a oldal: v(B-C)=(5,2) ebből normálvektrort: (2,-5) majd behelyettesíteni a normálvektoros egyenletbe: 2x-5y=-23
hasonlóan a b és c oldalaknál is. az eredmények: b oldal 5x+13y=19, c oldal: 7x+8y=47
A súlyvonalakhoz először oldalfelező pontokat kell számolni: a oldalon F(-1,5;4), b oldalon G(2,5;0,5), és c oldalon H(5;1,5). Innentől ugyanúgy kell eljárni, mint az olsalak felírásánál: irányvekrort készítünk: v sc:(C-H)=(-9;1,5), normálvektor: (1,5;9) egyenes egyenlete: 1,5x+9y= 1,5*-4+9*3 azaz 21.
sb: v(G-B)=(1,5;-4,5) n(4,5;1,5), 4,5x+1,5y=1,5*1+4,5*5 azaz 24
sa: v(F-A)=(-7,5;6) n(6;7,5), 6x+7,5y=6*9+7,5*-2, azaz 29