Hogyan kell ezt a két feladatot megoldani?

[link]

2012. dec. 10. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:

1. négyzetre emeled: x+1+x-6+2*sqrt((x+1)*(x-6))=2x+19

2*sqrt(x^2-5x-6)=24

x^2-5x-6=144

Megoldóképlet, aztán ellenőrzés, mert a négyzetre emelés miatt lehet hamis gyök.

x1=15 x2=-10, de 010 nem lehet, mert akkor negatív lenne a gyök alatt.

2012. dec. 10. 22:15
 2/6 anonim ***** válasza:

2. (2^2)^(x+1/2)+31*2^(x-1)=4

2^(2x+1)+31*2^(x-1)=4

8*2^(2x-2)+31*2^(x-1)=4

8*(2^(x-1))^2+31*2^(x-1)=4 legyen y=2^(x-1)

8*y^2+31y-4=0

y1=4 y2=-1/4

x1=3 y2-re nincs megoldás

2012. dec. 10. 22:25
 3/6 anonim ***** válasza:

bocsi a 2. rossz, egy előjelet elnéztem, szóval:

y1=1/8 y2=-4

x1=-2 y2-re nincs valós megoldás

2012. dec. 10. 22:29
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha négyzetre emelem akkor nem x+1+x-6=2x+19 jön ki? Mi az az sqrt?
2012. dec. 11. 09:57
 5/6 A kérdező kommentje:
Jó most már látom hogy nevezetes lesz belőle.
2012. dec. 11. 10:05
 6/6 anonim ***** válasza:
az sqrt a négyzetgyök (square root), programnyelvekben ált. ezt a jelölést használják, és gyökjelet ugye nem lehet itt írni.
2012. dec. 15. 02:47