Hogyan kell megoldani ezt a feladatot? 9. -es fizika, sűrgős!

Egy versenyautó tömege 8q. Mekkora erőt fejt ki a motor, ha 2 másodperc alatt gyorsül fel 100 km/h-ra? Előre is köszönöm!

2012. dec. 9. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Newton 2. törvénye alapján: Erő=tömeg*gyorsulás, F=m*a

m=800kp

a=v/t=27.8/2=13.9m/s2 (a sebesség átváltása után)

F=11120N

2012. dec. 9. 17:56
 2/3 anonim ***** válasza:
F = m * a = m * v / t
2012. dec. 9. 18:01
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2012. dec. 9. 18:21