Egy versenyautó tömege 8q. Mekkora erőt fejt ki a motor, ha 2 másodperc alatt gyorsül fel 100 km/h-ra? Előre is köszönöm!2012. dec. 9. 17:42
1/3 anonim válasza:
Newton 2. törvénye alapján: Erő=tömeg*gyorsulás, F=m*a
m=800kp
a=v/t=27.8/2=13.9m/s2 (a sebesség átváltása után)
F=11120N
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2012. dec. 9. 18:21