Mi a megoldása? (7. osztály)


Hétfőn fizikából nagydolgozatot írunk tudok minden csabályt ,de nem vagyok biztos pár feladatba ,ebbe kérem a segítségeteket!

----------------------------------------------------------

1,Milyen mozgást végez a test ?,ha egyenlő időközök alatt egyre nagyobb utakat tesz meg?


2,Egy vonat Szegedről 6 óra 35 perckor indul ,és 9 óra 5 perckor érkezik Budapestre ,mennyi idő alatt ér oda?


3,A Balatonon 15 km/h sebességű orkán erejű széllel vihar söpör végig. Mennyi idő alatt vonul végig a tó teljes hosszán,ha a Balaton kb.75km hosszú?


4,A metrószerelvény 3.4 perc alatt teszi meg s két megálló közötti 2040m távolságot .Mekkora az átlagsebessége?


5,Egy sziklafaltól 17m távolságban hangosan kiáltunk.Mennyi idő múlva halljuk meg a visszhangot,ha a hang terjedési sebessége 340 m/s ?


6,Milyen mozgást végez az a test ?Amikor ferdén tartott üvegcsében lévő buborék felfelé mozog?



2012. dec. 8. 14:48
 1/4 A kérdező kommentje:
*szabályt
2012. dec. 8. 14:50
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem már csak nagyon halvány emlékeim vannak a fizika óráimról, amiket mellesleg sose szerettem... szóval azért várd meg mások válaszát is, mert nem biztos, hogy minden helyes, amit leírtam :D !!


1, Gyorsuló mozgást, mert ugyanakkora időközönként több út megtételéhez nagyobb sebesség szükséges


2, 2 óra 40 perc - ha jól számoltam :D


3, 5 óra alatt, mert ha 15 km-t tesz meg 1 óra alatt, akkor (v=s/t -> t=s/v)


s=75km

v=15km/h

t= ?


s/v=t

75/15=5


4, Itt nem szabad megfeledkezni a megfelelő mértékegységek átváltásáról! Ha a választ km/h-ban adod meg, akkor a megtett utat, és az időt is ennek megfelelően át kell váltani!


s=2040m

t=3,4 perc

v= ?


2040m=2,04km , 2040/1000=2,04

3,4perc=0,056 , 3,4/60=0,056 azért 60-nal osztottam mert 1 óra az 60 perc


így sebesség=út/idő (v=s/t)

s/t=v

2,04/0,056=36 tehát 36km/h az átlagsebessége


5, Itt annyi a "trükk", hogy kétszer kell számolni a 17 métert, mert ugye a hangunk "elindul", halad 17 métert a sziklafalig, és hogy újra halljuk, vissza is kell érkeznie hozzánk ami ismét 17 méter! az az összesen 34 métert tesz meg oda-vissza a hangunk

tehát: (v=s/t -> t=s/v)


s=2*17m

v=340m/s

t= ?


s/v=t


34/340=0,1 , tehát 0,1s múlva halljuk meg ismét a hangunk


6, Ezt nem tudom, ha tippelnem kellene, akkor azt mondanám, hogy egyenes vonalú egyenletes mozgást végez. :D

2012. dec. 8. 15:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem sem erősségem a fizika, de ügyesen megoldotta az előző válaszoló. :)
2012. dec. 8. 17:08
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,nagyon hálás vagyok!!
2012. dec. 8. 18:42