Tudod ennek a megoldását? Fizika feladat! 10. -es.

Kiürült ásványvízes palackot a 18C-os pincében 100kPa nyomáson lezárunk. Mekkora lesz a palackban a túlnyomás, ha a benne lévő levegő a napon 45C-ra melegszik?
2012. dec. 4. 23:27
 1/1 anonim válasza:

Ez egy izochor állapotváltozás, ha két ásítás közben nem olvastam félre valamit. :D


Azaz állandó térfogaton változik a gáz nyomása:

Kezdetben:

p1 = 100 000 Pa nyomás és

T1= 273 + 18 = 291 K hömérséklet volt.


Ebböl lesz:

p2 = ?

Illetve T2 = 273 + 45 = 318 K


A képlet:

p1/T1 = p2/T2

azaz

p2 = (p1/T1)*T2

p2 = 109 278 Pa körül van, ha valamit nem néztem el. :)

2012. dec. 5. 00:06