Kiürült ásványvízes palackot a 18C-os pincében 100kPa nyomáson lezárunk. Mekkora lesz a palackban a túlnyomás, ha a benne lévő levegő a napon 45C-ra melegszik?2012. dec. 4. 23:27
1/1 anonim válasza:
Ez egy izochor állapotváltozás, ha két ásítás közben nem olvastam félre valamit. :D
Azaz állandó térfogaton változik a gáz nyomása:
Kezdetben:
p1 = 100 000 Pa nyomás és
T1= 273 + 18 = 291 K hömérséklet volt.
Ebböl lesz:
p2 = ?
Illetve T2 = 273 + 45 = 318 K
A képlet:
p1/T1 = p2/T2
azaz
p2 = (p1/T1)*T2
p2 = 109 278 Pa körül van, ha valamit nem néztem el. :)