Ennek a Fizika feladatnak valaki írja már le a megoldását?


Feladat: 1 Dacia kocsi 8 óra 20 perckor indul Korondról

8 óra 50 perckor van Fenyőkútón

Korond és Fenyőkút közötti távolság 8 km

a.)Mekkora a gépkocsi sebessége Fenyőkút felé?

b.)Fenyőkúton az autot üresjáratba teszük és Visszagurul Korondra

Gyorsulása 5 m/s(négyzet) mindadig amig el nem éri 12 km/h sebességet majd azután a surlodás és a légelenálás következtében egyenletesen gurul a lejtöre.

Mennyi idő alatt ér vissza Fenyőkútrol Korondra?



#feladat #fizika #megoldás #Gyorsulási Feladat
2012. nov. 20. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
A Dacia nem indul. Beugratós kérdés.
2012. nov. 20. 20:16
 2/4 supra01 ***** válasza:

Figyi!

8 óra 20 perc és 8 óra 50 perc között 30 perc, azaz fél óra magyarul 0,5 óra a különbség.

Vagyis ha 8 km-t tesz meg 0,5 óra alatt, akkor 1 óra alatt 16 km-t. Vagyis 16 km/óra a sebessége Fenyőkút felé.

2012. nov. 20. 20:21
 3/4 A kérdező kommentje:

okés köszii!!


és a többire a válasz mert csak az a-ra válaszoltál

2012. nov. 20. 20:28
 4/4 bongolo ***** válasza:

b)

12 km/h = 3,3333 m/s

Ha 5 m/s² a gyorsulása, akkor kevesebb, mint 1 másodperc alatt eléri a 12 km.h-t. Ezt az időt nyugodtan elhanyagolhatjuk, mert utána sokkal tovább fog gurulni, tehát ez a 0,6666 másodperc és a közben megtett 1,1 méter úgyis a számolási pontosságon kívül esik.


Szóval 12 km/h állandó sebességgel gurul 8 km hosszon, ehhez szükséges idő:

v = s/t

t = s/v

t = 8km/12km/h = 2/3 h = 40 perc

2012. nov. 21. 00:40