Rossz ez a keplet-kinetikai es potencialis energiara?


kinetikai es potencialis energiara harmonikus oszcilátornál


[link]


[link]



forras [link]


2012. dec. 3. 11:52
 1/3 bongolo ***** válasza:

Jónak látszik, miért gondolod, hogy rossz?


k a rugóállandó (mi D-nek szoktuk jelölni)

ω = √(k/m), ebből jön ki, hogy k = m·ω², amit az egyik átalakításkor kihasznál.

Az meg, hogy sin helyett cos van, az tök mindegy, a φ fázisba belefér minden. (Merthogy inkább úgy szokott lenni, hogy a kitérésben van sin, és a sebességben cos. Itt meg fordítva)

2012. dec. 3. 12:13
 2/3 A kérdező kommentje:

koszi szepen.

az zavart meg h a kiteresben cos volt. es forditva

2012. dec. 3. 12:17
 3/3 bongolo ***** válasza:

Értem.

sin(x+90°) = cos(x)

Így "fér bele" a fázisba.

De persze lehet simán úgy is gondolni, hogy a t=0 időpont az, amikor a rugó ki van húzva maximumra, ami a koszinuszt jelenit 0-ás kezdőfázissal. Olyankor a sebesség mínusz szinusz egyébként (a kosiznusz deriváltja), szóval negatívval indul, de a négyzetreemelés miatt ez nem okoz semmit.

2012. dec. 3. 12:23