Mennyi annak a valószínűsége, hogy egy érmével egymás után háromszor dobva mindháromszor írást dobunk?

2012. dec. 2. 18:45
 1/2 anonim válasza:
100%

Kedvező eseteket kell elosztani az összes esettel.

Ebben az esetben 8 lehetőség van. (2x2x2) tehát az összes eset 8.

1 kedvező eset van, mind a három írás.

p=K/Ö

p=1/8=0,125=12,5%

2012. dec. 2. 19:29
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. dec. 2. 20:44