Mi ennek a 2 darab másodfokú függvénynek a megoldása, ha a megoldóképletet alkalmazom?


3x a másodikon +2x-3=0

Ha alkalmazom a megoldóképletet is sehogy se jön ki a megoldása ami a könybven levan írva.

Azt tudom hogy idáig jó de innen tovább elakadtam.

Illetve még az 1x a másodikom -3=0

A válaszokat előre is köszönöm annak aki tud segíteni.


2012. dec. 1. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

3x^2+2x-3=0 --> x=(-1+√10)/3 vagy x=(-1-√10)/3


x^2-3=0 --> x=√3 vagy x=-√3

2012. dec. 1. 12:50
 2/12 A kérdező kommentje:
Egy kis levezetést kérhetnék hozzá ??
2012. dec. 1. 12:52
 3/12 anonim ***** válasza:

Beírod a másodfokú egyenlet megoldóképletébe a számokat, és kész.


1.-nél: A=3 B=2 C=-3

2.-nál: A=1 B=0 C=-3

2012. dec. 1. 12:57
 4/12 A kérdező kommentje:
Az rendben de az elsőnél nekem nem ez jön ki
2012. dec. 1. 13:05
 5/12 anonim ***** válasza:
Neked mi jött ki?
2012. dec. 1. 13:07
 6/12 A kérdező kommentje:

x1=-2+gyök alatt 28 /3

x2= -2-gyak alatt 28 /3

2012. dec. 1. 13:17
 7/12 anonim ***** válasza:

3x^2+2x-3=0


Diszkrimináns: b^2-4*a*c=2^2-4*3*(-3)=40

Ebből √D=√40=2*√10


x1= (-b+√D)/2a=((-2)+2*√10)/6=(-1+√10)/3

x2= (-b-√D)/2a=((-2)-2*√10)/6=(-1-√10)/3

2012. dec. 1. 13:24
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi

de még diszkriminánst nem vettünk

majd megkérdezem a tanártól

2012. dec. 1. 13:28
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor a megoldóképletet hogy tanultátok??

Mert annak egyik fontos eleme a diszkrimináns.

2012. dec. 1. 13:29
 10/12 A kérdező kommentje:

[link]

így de ha ebbe beírom az első és a második függvénynek a számait teljesen más jön ki.

2012. dec. 1. 13:40
1 2