Bazsik kérdése:

Közgáz (Makro) házi segítség? Y=1800 esetén S=160 Y=2400 esetén S=280 I=200


1, Mekkora az egyensúlyi jövedelem és mennyi ekkor a fogyasztás?

2, Hogyan változna az egyensúlyi jövedelem, ha a beruházás a duplájára emelkedne?



2012. dec. 1. 10:59
 1/1 anonim válasza:

S(1800)=160, vagyis 1800-as jövedelem mellett 160-at takarítasz meg.

S(2400)=280, vagyis 2400-as jövedelem mellett 280-at takarítasz meg.

megtakarítási határhajlandóság=delta S / delta Y

vagyis (280-160)/(2400-1800)=120/600=0,2

a fogyasztási határhajlandóság= 1-megtakarítási határhajlandóság, vagyis 0,8 lesz.

Hogy megkapd az egyensúlyi jövedelemhez szükséges autonóm fogyasztást, ahhoz még tudnunk kell az autonóm megtakarítást is, ami pedig a mínusz egyszerese az előbbinek.

Tehát:

S=-S0+megtak.hat.hajlandóság*Y

az előzőekből, 160=S0+0,2*1800 -> S0=-200, -> *(-1)

-> a C0=200.

Innen felírható a fogyasztási függvény: C=200+0,8Y

Egyensúlyi jövedelem:

Y=C+I

Y=200+0,8Y+200 --> Y=2000

Ha a beruházás a duplájára nő, akkor I=400

Y’=200+0,8Y+400 --> Y=3000

2013. máj. 17. 22:06